top of page
Search

מה מניע אנשים לבחור במסע הרפתקאות?

Updated: Nov 29, 2020

“An adventure is only an inconvenience rightly considered. An inconvenience is only an adventure wrongly considered.” ― G.K. Chesterton

"הרפתקה היא רק אי נוחות שנחשבת צדק. אי נוחות היא רק הרפתקה שנחשבת טעות. " - ג.ק. צ'סטרטוןאין דרכים נכונות או שגויות בחיים. שגוי ונכון הם שני צדדים של אותו מטבע. הכל זה תפיסות. מה שיכול להיות נורמלי מבחינת מישהו אחד עשוי להיות מסוכן מדי עבור מישהו אחר. אנשים שמעזים ללכת בדרכים יוצאות דופן מכונים כמשוגעים או הרפתקנים, אז מה מניע אותם? סיבות יש בשפע. האם זה בדנ"א שלהם או שזה משהו נרכש? האם זה אסקפיזם או ניסיון לבסס את עליונותו של האדם על אחרים? האם מדובר בשיפור עצמי או שזה פשוט כיף לא מתוכנן שהפך קיצוני?


הסיבות יכולות להיות רבות. יש אנשים שנדלקים על ידי הריגוש. יש אנשים שאוהבים את הבלאגן באדרנלין והם נמשכים לעבר פעילויות שמעניקות להם את התחושה הזו. עבור חלק מהאנשים זה מתבטא בנהרות גועשים, עבור חלק זה קפיצה ממטוסים, עבור אחרים זה טיפוס על הר האוורסט ועבור אחרים זה תחושה של כוח ועוצמה. כאשר הם מוצאים את אותו ספורט או פעילות שמעניקה להם את התחושה הזו, הם אומרים שאין דבר טוב יותר. זה הופך להיות בן הזוג שלהם בכל פעם שהם זקוקים לדחיפה כלשהי או פשוט משועממים. אבל מה בדיוק המניעים שמאחורי השיגעון ההולך וגדל הזה לפעילויות הרפתקאות או ספורט?


בניסיון להבין מה מניע אנשים לבחור הרפתקאות. למרות שאני בעצמי חובב הרפתקאות ענק ויכולתי לכתוב מאמר זה אך ורק על פי התנסויותיי, בחרתי להביא ראיון שהתקיים עם מחפשי הריגושים האחרים כדי להעמיק ולגלות עוד על מה שמניע את מחפשי ההרפתקאות.

להלן 11 המניעים של מחפשי הרפתקאות המניעים את תוכניות ההרפתקאות שלהם:


1) התמכרות לא מתוכננת:

מסעות הרפתקאות הן התמכרות. בפעם הראשונה, אתה נכנס אליהן בלי לדעת בדרך כלל, אבל ברגע שטעמת את זה, אין דרך חזרה. שום דבר לא מרגש אותך יותר ממסעות הרפתקאות.


2) תחושת האדרנלין:

כנראה אחד המניעים החשובים ביותר שעומדים מאחורי האהבה למסע הרפתקאות. אי אפשר להשוות את הבלאגן האדרנליני מכך שאתה שם את חייך על הקו ומנצח אחרי שניצחת את הפחד שלך. זו תחושה שאי אפשר לשכפל בשום פעילות אחרת ועבור רבים זו תחושה אמיתית של הרגשה חיה. הרגש שאדרנלין ניזון ממנו הוא תחושה מוגברת של חיים.


3) תחושה של הישג:

הרפתקאות הן לא לכל אחד. רק אלה החזקים פיזית ונפשית יכולים להתמודד עם האתגר. לאחר שתשלים את המשימה, לכאורה הבלתי אפשרית, כולם יסתכלו. זה נותן תחושה של הישג. תחושת זהות.


4) השקפה:

לפעמים מסעות הרפתקאות נותנים לך נקודת מבט רעננה ושונה להסתכל על הדברים. זה פותח לך אופק חדש ממנו הדברים מופיעים איך שתמיד דמיינת אותם להיות. הרפתקאות זה לא רק מסלולים מסוכנים על סף המוות.


5) בריחה מהמציאות:

הרפתקה כבריחה. הרפתקאה מאפשרת לך להשאיר הכל מאחור ולתקשר עם הרצונות והפחדים העמוקים שלך. לפעמים בריחה מהשגרה יכולה לפתוח דלתות חדשות של בהירות והזדמנות שלא חלמת עליהם אפילו בחלומות המוזרים ביותר שלך.


6) להרוג את השעמום:

מסעות הרפתקאות הן רוצח השעמום הגדול ביותר. זה עוזר לך להתרחק מהגחמות הרגילות בחיים ולנסות משהו מהנה יותר ושאתה אוהב לעשות שוב ושוב בלי להשתעמם.


7) בדיקת הגבולות שלך:

נסיעות הרפתקאות הן הדרכון שלך לבדיקת גבולותיך. זו היכולת לומר שעשיתי את זה. זה דוחף את גופך ונפשך לגבולות מוחלטים. מדובר בתחרות עצמית וכמה רחוק אתה יכול למתוח את עצמך.


8) סיבה גדולה יותר:

הרפתקאות אינן כולן על עצמך. לפעמים זה מוביל אותך לעשות הרבה מעשים שאחרת לא היית חושב עליהם. חובבי הרפתקאות רבים דוחפים את עצמם על ידי שיוך מטרה להרפתקה שלהם. בכך לא משפרים את חייהם, אלא גם את חייהם של אחרים.


9) אהבה לטבע:

הטבע הוא חומר הגמילה הגדול ביותר. זה מנקה את המוח, הלב והנשמה. ענני הבלבול נעלמים ברגע שאתה בחיק הטבע. אתה מסוגל לחשוב בבהירות ולקבל החלטות בקשב. יש אנשים שיכולים לבלות שעות ושנים בחברת הטבע בלי לבקש שום דבר אחר.


10) נפגשים כמו אנשים שרוצים:

בעוד שחלק מתמכרים לספורט כהרפתקאות כמניעים פנימיים, אחרים מונעים על ידי גורמים חיצוניים כמו מפגש עם אנשים שחולקים את אותה התשוקה כמוך.


11) גידול:

לחלקם יש מזל טוב להיוולד במשפחה בה הרפתקאות עוברת בעורקיהם. מההתחלה מלמדים את הילדים להיות חסרי פחד ומאתגרים. איפה שהורים מרגישים שהחינוך האמיתי אינו בספרים אלא בחוויות ובאמצעות קרבה לטבע.


#שגיב_קורן

0 views0 comments
bottom of page