top of page
Search

להישאר עם מוטיבציה דרך הגעה ליעדים שלך

מוטיבציה עצמית היא היכולת להניע את עצמך לקחת יוזמה ופעולה כדי להשיג מטרות ולהשלים משימות.

זה כונן פנימי לנקוט בפעולה - ליצור ולהשיג. זה מה שדוחף אותך להמשיך במשימות, במיוחד אלה שאתה רודף כי אתה רוצה, ולא בגלל שמישהו אמר לך.


כשמגיעים למטרה גדולה, למוטיבציה העצמית תפקיד מפתח. אך שינוי בחייכם דורש התמדה ורבים מאיתנו מתקשים להישאר מונעים לאורך זמן.


כשאנחנו שואפים להשיג מטרה ארוכת טווח, בין אם זה להגיע לבריאות, לעשות שינוי בקריירה באמצע החיים או להגשים חלום אישי, ההתחלה היא קלה. אתה מלא חיוניות ונחישות להתמודד עם האתגר.


עם זאת, רבים מהיעדים היקרים ביותר שלנו לא מתרחשים במהירות. נדרשת עבודה קשה, התמדה ומשמעת בכדי לשנות את חייך. כאשר התוצאות אינן מגיעות במהירות כפי שאתה מצפה, או כששום דבר לא מסתדר, טבעי להרגיש מתוסכל וקשה להישאר מונע.


על מנת למצוא מוטיבציה, ראשית עלינו להבין על מה אנו באמת מדברים.


המוטיבציה היא פשוט הכוח המניע את התנהגותך. זה ה"למה "מאחורי כל מה שאתה עושה והסיבה שאתה עלול לנקוט מטרה, להתחייב לפעולה או לעבוד למען מטרה.

כל מה שאנחנו עושים מונע על ידי שילוב כלשהו של צורך או רצון מודע ולא מודע.


כאשר אנו מדברים על מוטיבציה עצמית, אנו חורגים ממניעים בסיסיים. מה שאנחנו באמת מתכוונים לו הוא היכולת לבצע שינוי חיובי בחיים - בלי לוותר. מוטיבציה עצמית דורשת ממך להאמין בעצמך, להישאר בהשראה ולהמשיך ולהמשיך.


למרות שמוטיבציה עצמית דורשת ראייה ארוכת טווח, חשוב לבחון מה מניע אותך לחפש שינוי. ככל שאתה מבין יותר ל"למה ", כך יהיה קל יותר להישאר ממוקד בעבודה שאתה עושה, וליצור את החיים שאתה רוצה.


לפעמים מניעים יכולים להסתתר בתוך התת מודע, אך אומרים לנו עמוק בפנים שמשהו צריך להשתנות. הרצונות יכולים להתפתח, לעיתים בזק של השראה ולעיתים באמצעות גילוי עצמי לאורך זמן.


יהיה לך קל יותר להישאר מונע על ידי זיהוי המניעים שמאחורי היעדים שלך. היכרות עם המניעים הללו, ומקורם, משפרת את המודעות העצמית ובמקביל מושכת אותך במסלול לעבר יעדים החשובים לך באמת.


אתה יכול לסווג את הסיבה מאחורי המטרות שלך בשתי דרכים: מהותי וחיצוני.


מוטיבציה פנימית:

מוטיבציה פנימית מתייחסת לחיפוש אחר מטרה המבוססת על גורמים פנימיים.


במקום לתגמולים חיצוניים, כמו כסף או הכרה, לפעולות בעלות מוטיבציה פנימית יש פרס אישי מובנה. תחושות של הנאה, מציאת מטרה והשגת מצוינות נובעות אחר יעדים מונעים מהותיים.


במילים אחרות, הרצונות והחלומות העמוקים שלנו מגיעים מבפנים ומניעים מוטיבציה עצמית.

כמה דוגמאות למוטיבציה פנימית כוללות שינוי הרגלים בכדי להרגיש בריאים יותר, חיפוש אחר חלום, להיות אמן או בניית מערכות יחסים חזקות ומשמעותיות יותר עם אנשים.


אילו רצונות מכל הלב גורמים לך להפוך לאדם טוב יותר ולנהל את חלומותיך? שם תמצאו מוטיבציה מהותית.


מוטיבציה חיצונית:

מוטיבציה חיצונית מתייחסת לפעולות שאנו מבצעים על סמך גורמים חיצוניים. במקרה של מוטיבציה חיצונית, אנו שואפים להשיג איזשהו תגמול כגון כסף, מעמד או ביצועים טובים.


כמה דוגמאות למטרות בעלות מוטיבציה חיצונית הן חיפוש ציונים מושלמים בבית הספר, השגת יעדי מכירה בעבודה או שינוי המראה שלך כדי לרצות אנשים אחרים.


איזה סוג של מטרות מוביל אותך לעבוד קשה למען תגמולים מוחשיים ומדידים? אלה המניעים החיצוניים שלך.


טיפים למציאת מוטיבציה:

שינוי לא קל לאף אחד. מציאת מוטיבציה עצמית דורשת מחויבות, אומץ והתמדה לאורך זמן. אבל זה לא אומר שזה בלתי אפשרי. זה פשוט אומר שאתה צריך למצוא דרכים לתת לעצמך דחיפה כשאתה צריך את זה, ולהימנע מוויתורים.


להלן הדרכים הטובות ביותר להישאר עם מוטיבציה, לא משנה כמה מתחשק לך לוותר:


1. למקד את האנרגיה שלך.


במקום לנסות להשיג מטרות רבות בבת אחת, בחר את אזור המיקוד שלך. זה לא רק יעזור לפשט את חייך, אלא יאפשר לך לכוון את כל הכישרונות שלך לעבר המטרה החשובה ביותר שלך. לשאוף להפוך למוביל בתחום אחד, במקום לעבוד בחצי פה בתחומים רבים בבת אחת.


2. לפרק יעדים גדולים לשלבים קטנים.


התבונן במטרה הגדולה יותר ושקול את הצעדים הקטנים להשגתה.

הפשטה של התהליך יכול לעזור לחלק מטרה גדולה למשימות ברות ביצוע, זהו הרגל נפוץ של אנשים מצליחים ועובד היטב בכדי להפוך מטרות גדולות יותר להשגה.


3. נהל את הציפיות שלך.


כשאתה לא רואה התקדמות במהירות כפי שאתה מצפה, או שאתה מכה בתוכנה שלך, תחושת התסכול היא הצעד הראשון לקראת ויתור. כאשר המכשולים נערמים, התסכול הופך לייאוש ואתה יכול לומר לעצמך "מטרה זו אינה ניתנת להשגה."


תמיד יש לילה חשוך של הנשמה והעצבים שלך עשויים להיחלש. אתה צריך לצפות לרגעים אלו והלדחיק כל מחשבה שלילית. התפקיד שלך הוא להישאר מונע ולמצוא דרכים לנהל את הלחץ והסערה הרגשית של הבלתי נמנעים - ולהמשיך. אתה צריך להאמין בעצמך, וביכולות שלך.


4. הקף את עצמך באנשים תומכים.


עלינו שיהיו אנשים סביבנו שיעזרו לנו לשמור על קשר עם התוצאות הרצויות. אנשים שיש להם מערכת תמיכה משמעותית או אפילו אדם תומך אחד, טובים יותר מאלה שעוברים את זה לבד.


זה המקום בו החברה שאתה מחזיק הופכת קריטית. עלינו להיות אנשים שיכולים להתייחס אלינו, לראות אותנו ולתמוך בנו כדי להישאר חיוביים.

מצד שני, סביבה לא תומכת מפעילה מצוקה פסיכולוגית ופיזית המשבשת את ההתקדמות לעבר יעדים חיוביים.


5. בקש עזרה - והצע אותה.


כשאתה מנסה להישאר מונע במסע שלך, העזרה הנכונה יכולה להיות ההבדל בין הצלחה לוויתור. לדברי פרופסור ריצ'רד בויאטיס, שלמד מוטיבציה במשך עשרות שנים, כולנו יכולים להרוויח מלהיות טובים יותר בהצעה וקבלת אימון נכון.


סגנון האימון הזה הוא לא על עזרה, אלא על אכפתיות. שיחות עם מאמנים נהדרים קושרים את המטרות שלך לערכים ולחלומות שלך. על ידי הוספת הקשר, הם מגבירים את המוטיבציה העצמית ואת הפתיחות לרעיונות חדשים.


האם אתה מכיר אנשים אכפתיים וחכמים במעגל שלך שיכולים לתמוך בך בתקופה מאתגרת זו? אולי אתה מכיר מישהו שהגשים את היעדים שהגדרת. אם לא, תוכל למצוא תמיכה על ידי הכנסת מאמן, מציאת קבוצת מוחות או הצטרפות לקבוצת תמיכה לאנשים העומדים בפני אתגר דומה.


6. תרגל תודה.


כשאתה שואף למטרה גדולה, קל להבחין בחסרונות שלך ולהתגעגע להכרה בהישגים שלך בדרך. שליליות זו יכולה להרוג מוטיבציה עצמית. אז זכרו להכיר את המבורך בחייכם ואת הדברים שהשגתם עד כה.


תרגל תודה על ידי תשומת לב למה שקרה שעבד או עובד והבחן בשינויים חיוביים, קטנים ככל שיהיו.


תרגול הכרת תודה יכול לעזור לך להרגיש גאה לאיזה רחוק הגעת ובו בזמן ללמד אותך את הדרכים הטובות ביותר להתקדם. לטיפוח "גישה של הכרת תודה" יש גם יתרונות מוכחים. אלה כוללים מוטיבציה עצמית מעוררת השראה, פתיחת דלתות להזדמנויות חדשות ושיפור הבריאות.


7. תנוח מספיק.


קצר ולעניין.

כדי לשמור על מוטיבציה חזקה, עלינו לתת לעצמנו זמן לנוח, במיוחד בתקופות לחץ.

הפסקות מנוחה יעזרו לך לקיים את המוטיבציה שלך.


8. תחגוג הישגים.


הסתכל אחורה והשתמש בפרספקטיבה של קילומטרים שהושלמו, כאמצעי להעביר דלק למיכל למהלכים עתידיים. כשעבודה קשה משתלמת, בהחלט מגיע לך לחגוג ולתת לעצמך קצת קרדיט.


כשיש לך זכייה קטנה, או אם תגיע לאבן דרך במסע שלך, עשה כל מה שגורם לך להרגיש כמו כוכב על.

המוטיבציה העצמית לקבוע יעדים ולעבוד כלפיהם דורשת עבודה קשה מאוד, ומגיע לך לתגמל את עצמך!


לסיכום,

שינוי לא קורה בן לילה, אבל זה שווה את זה!


זכור כי שינוי חייך לטובה לא קורה בן לילה. כאשר אתה יוצא להשגת מטרה גדולה, צפה להתקדם בצעדים קטנים.


כאשר אתה חש מעידה במוטיבציה עצמית, זכור את כל הפעולות הקונקרטיות שתוכל לנקוט כדי למנוע התרסקות וויתור מוקדם מדי. פנה לחברים שלך, קבל הדרכה מאנשים חכמים במעגל שלך, התאמן בטיפול עצמי והישאר חיובי.


חגוג את ההצלחות שלך בכל צעד כי לרדוף אחרי חלום גדול זה לא קל, אבל זה בהחלט שווה את זה.


43 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page