top of page
Search

זמן לשינוי

Updated: Nov 21, 2020

שינוי יכול להיות תהליך קשה ואיטי, אבל אם אתה יכול לראות דברים רק קצת אחרת, אתה יכול להתחיל לראות התקדמות גדולה


אז אתה רוצה לשנות את חייך, אה? אתה רוצה להסתובב ולזלוג ביטחון חלק משיי בזמן שאתה הורג אותו בקריירה חדשה עם מכונית חדשה ובן זוג חדש וכלב חדש כי הישן מריח כמו חולדה מתה?


כשרוב האנשים מתכוונים לשנות את חייהם, הם מתמקדים לעתים קרובות בכל הדברים החיצוניים, כמו עבודה חדשה, מיקום חדש, חברים חדשים או פוטנציאל רומנטי חדש ועוד ועוד.


המציאות היא ששינוי חייך מתחיל בשינוי האופן בו אתה רואה את כל הדברים בחייך.


1. תעשה משהו, כל דבר.


הרבה אנשים נתקעים כשהם מנסים לשנות את חייהם מכיוון שהם לא יודעים "מאיפה להתחיל" או "מה לעשות". התשובה הפשוטה היא: לעשות משהו - הכל, באמת.


המוטיבציה לעשות כל דבר, כמו לשנות את כל חייך מסביב, לא באה רק מאיזה מקום קסום ומיסטי בתוכך. פעולה, היא גם השפעת המוטיבציה וגם הגורם לה. אתה תבין אם זה נכון או לא בזמן, אבל רק אם תפסיק להתמהמה ותתחיל לעסוק בעולם.

2. תדע שלכל דבר שאתה עושה יש עלות - תהיה מוכן לשלם את זה.

לרוב האנשים החיים מסתכמים בסופו של דבר בסדרת פשרות. לכל דבר יש עלות. ולדברים הגדולים שאנחנו רוצים בחיים, כמו אושר, מערכות יחסים, בריאות ועושר - לכולם יש עלויות. אתה לא זוכה לקריירת החלומות בצמרת מבלי להשקיע את זמנך בתחתית.


אז השאלה החשובה ביותר שאתה יכול לשאול את עצמך היא לא על מה שאתה רוצה, אלא על מה שאתה מוכן לסבול.


3. אף אחד לא באמת שם.

אז במקום לבסס את כל החלטות חייך על מה שאחרים חושבים עליך או מה אתה עושה, תתמקד במה שהחלטת שאתה הולך לעשות ואל תתייחס לכל הבולשיט.


4. התמקד יותר בהרגלים, פחות ביעדים.

הרבה ספרים ועצות לפיתוח עצמי מתמקדים ביעדים וב"מערכות "של פיתוח. מטרות ויצירת התמקדות בלתי פוסקת בהגשמת יעד אחר יעד.


האמת היא, כשלעצמן, המטרות די מוגזמות. אין שום דבר רע שיש מטרות, אך אובססיביות לגביהן לרוב, אינה מניבה תועלת. למעשה, השגת מטרה אינה תמיד מה שהיא שמיועדת להיות. במקום זאת, התמקד ביצירת מערכת של הרגלים בריאים המתמקדת באזורים החשובים ביותר וההשפעה הגבוהה ביותר בחייך. אל תקבע לעצמך מטרה להגיע בזמן לפגישה חשובה, אלא צור לעצמך הרגל של הגעה בזמן לכל פגישה.


5. גלה מי אתה.

שאלה פשוטה: האם אתה באמת יודע מי אתה? זאת אומרת האם אתה יודע מה מניע אותך, מה מפחיד אותך ומדוע אתה עושה את הדברים שאתה עושה? מודעות עצמית נמצאת במחסור בימינו (אשליה עצמית, לעומת זאת, אינה). אבל באמת אין דרך לשנות את חייך אם אתה לא יודע מה אתה משנה לגבי עצמך מלכתחילה.


6. התמקד בפחות דברים.

בתרבות המודרנית שלנו כולם רוצים להכין יותר, לקנות יותר, להיות יותר.


אחת ההשלכות של התרבות המודרנית היא חיים עם הזדמנויות אינסופיות לכאורה ועליך לבחור באילו הזדמנויות להמשיך (לכל דבר יש מחיר, זוכר?). ואתה לא יכול לקבל את הכל. וכך, ברוב המכריע של הדברים שאתה עושה, אתה פשוט תהיה ממוצע. זה בסדר. אתה לא צריך להיות סופרסטאר בכל מה שאתה עושה כדי לחיות חיים משמעותיים.


אבל אם אתה יכול לעשות דבר אחד או כמה דברים ממש ממש טוב, תוכל להקדים כמעט את כל האחרים שמוסחים על ידי הסמארטפונים שלהם.


7. תפסיק לנסות כל כך קשה.

ככל שזה נשמע מנוגד לפרודוקטיבי, דבר מוזר קורה כשאתה מנסה לעשות כמעט כל דבר. יש לזה השפעה הפוכה. ניסיון להתאמץ להיות מגניב לעתים קרובות גורם לך להיראות מיואש ולא מגניב. ניסיון להיות מאושר לעתים קרובות מסכן אותך.


אבל יש תיקון פשוט ולא, זה לא כרוך בהורדת הסטנדרטים שלך. זה רק דורש שתסתכל על הדברים קצת אחרת ממה שהיית. היה אסיר תודה על מה שיש לך בזמן שאתה עובד לקראת מה שאתה רוצה. כל מה שאתה צריך כדי להיות מאושר צפוי ממש לפניך. התחל לקחת את הזמן, להעריך את ההנאות הפשוטות בחיים, כמו לשתות בירה עם חבר, לטייל בטבע, או ללכת למשחק עם החברים שלך.


דברים אלה אולי נראים מובנים מאליו, אך אם אינך יכול ליהנות מההנאות הפשוטות בחיים, לא תיהנה גם אם וכאשר אכן תשנה את חייך.


#שגיב_קורן

2 views0 comments
bottom of page